طراحی داخلی  interior design

طراحی داخلی به خودی خود نه تنها به افزایش بصری و یا محیط فضای داخلی به کار می رود ؛ بلکه به دنبال بهینه سازی و هماهنگ کردن لوازمی است که از محیط زیست ساخته شده است.

طراحان آریا سعی بر این دارد تا سایتی جامع و کامل در تمامی ابعاد دکوراسیون داخلی   Interior decoration به شما دوستداران و علاقمندان طراحی داخلی ارائه دهد.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

فعالیت یک  طراحی داخلی در جهت ایجاد بهترین فضا ،برای کار یا زندگی با استفاده از امکانات موجود هر چند محدود با به کار گیری دانش و خلاقیت یک تیم طراح در جهت رفاه و آسایش هر چه بیشتر ساکنین و مشتریان می باشد.

گاهی از این خلاقیت علاوه بر استفاده بهینه از فضا در جهت افزایش حس زیبایی شناسی و تلفیق مدرنیته و زندگی کلاسیک بهره برده می شود.

بنابراین، به گفته دفتر آمار  طراحی داخلی ایالات متحده، طراحی داخلی در واقع “عملی، زیبایی شناختی و راهی برای اهداف مورد نظر مانند افزایش بهره وری، هماهنگی با فضای موجود یا بهبود سبک زندگی” است.

طراحی داخلی یک عمل است که به تغییرات در اقتصاد، سازمان، تکنولوژی، جمعیت شناسی و اهداف کسب و کار یک سازمان پاسخ می دهد.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

به عنوان یک فعالیت انسانی، طراحی داخلی مربوط به قرن ها پیش است. به عنوان یک حرفه منسجم توسط برچسب “طراح داخلی” امروزه مشخص شده است،  بسیاری از کارشناسان پیشگام خود را در اوایل قرن بیستم و ظهور دکوراسیون داخلی به عنوان یک حرفه ای در طراحی داخلی جدا از معماری می شناسند. در دهه های اولیه، این تمرین عمدتا بر روی عرصه مسکونی متمرکز بود.

در دهه ۱۹۴۰ اصطلاحات طراحی داخلی  و “طراح داخلی” در درجه اول توسط افرادی که خدمات را به یک مشتری کوچک و اماکن رو به رشد مشتریان ارائه می کردند، استفاده می شد.

طراحی داخلی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: طراحی داخلی مسکونی، طراحی داخلی اداری یا تجاری.

امروزه، طراحی داخلی به طور فزاینده ای به عنوان رکن اساسی ساختمان ها و مصالح مورد استفاده قرار می گیرد که از لحاظ تکنیکی و مقررات و استانداردها پیچیده تر شده است.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

طراحان آریا سعی بر این دارد تا سایتی جامع و کامل در تمامی ابعاد طراحی داخلی به شما دوستداران و علاقمندان دکوراسیون داخلی ارائه دهد؛از جمله خدمات ارائه شده توسط طراحان آریا عبارت است از :

طراحی داخلی مسکونی شامل:

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون اتاق پذیرایی

دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق مطالعه

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق مهمان

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون اتاق کار

طراحی داخلی تجاری شامل:

طراحی داخلی شرکت

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی کافه

طراحی داخلی مسجد

بازسازی

می باشد.که جزء مشترک میان مسکونی و تجاری بازسازی آنها می باشد .در صورت نیاز و تمایل تیم طراحان آریا علاوه بر طراحی نوین مسکونی و تجاری ملک شما ،آماده انجام خدمات بازسازی و تکمیل پروژه های طراحی نما و تاسیسات و دکوراسیون داخلی بنای شما گرامیان می باشد.

اولین سازمان ملی حرفه ای برای طراحان داخلی، موسسه تزئینات داخلی آمریکا در سال ۱۹۳۱ و دومین طراحان داخلی انجمن ملی در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد.

استانداردهای آموزش، تجربه و معاینه این ها عبارتند از: شورای تعلیم و تربیت طراحی داخلی، بنیاد طراحی تحقیقات طراحی داخلی و مجوز ملی طراحی داخلی .

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

شرح کامل از طراحی داخلی

A. تعریف حرفه ای

طراحی داخلی یک حرفه چند منظوره است که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار برای دستیابی به یک محیط داخلی ساخته شده، حل مشکلات مشتری و فضای ارتباط با استراتژی های تجاری و اهداف کسب و کار را اعمال می کند.

این راه حل ها عملکردی دارند، کیفیت زندگی و فرهنگ اشخاص را افزایش می دهند و زیبایی  را به همراه می آورند. طراحی ها با پوسته ساختمان هماهنگ می شوند و مکان فیزیکی و زمینه های اجتماعی پروژه را تایید می کنند.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

طراحی باید با قوانین و مقررات همراه باشد و اصول پایداری محیطی را تشویق کند. طراحی داخلی نیز می تواند بر انتخاب املاک و مستغلات تاثیر بگذارد که نیازهای سازمان را از طریق معماری و عناصر طراحی می کند.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

فرآیند طراحی داخلی به روش متداول و هماهنگ شده، از جمله تحقیق، تجزیه و تحلیل و ادغام دانش مهندسی با فرایند خلاقیت است، و پی می برد که در آن نیاز و منابع مشتری برای ایجاد فضای داخلی که اهداف پروژه را برآورده می کند، چیست و مشتری را راضی نماید.

طراحی داخلی شامل محدوده خدماتی است که توسط یک طراح حرفه ای طراحی شده است که با آموزش، تجربه و معاینه واجد شرایط می شود تا از زندگی، سلامت، ایمنی و رفاه عمومی محافظت کرده و آسایش ارتقاء یابد.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

B. نقش حرفه ای طراحی داخلی در طراحی “کل ساختمان”

نقش حرفه ای طراحی داخلی در فرایند طراحی “کل ساختمان” بسیار مهم است و باید در آغاز پروژه، که به عنوان مرحله پیش طراحی و یا مرحله برنامه ریزی، با سایر رشته های اصلی، ذینفعان کلیدی، مشتری و تماس با کاربر نهایی طراح داخلی نیاز به کار با مشتری دارد تا نیازهای تجاری و فضایی خود را درک کند.

این را می توان به عنوان برنامه ریزی استراتژیک در نظر گرفت. طراحی داخلی باید در همان زمان به عنوان برنامه ساختمان انجام  شود.

طراح داخلی با کمک به سازمان در درک نیازهای آن، همچنین تحلیل و توصیه هایی برای پیوند ماموریت سازمان، کسب و کار و فرآیندهای کاری به یک محل کار هوشمند و استراتژی فضایی، ارزش افزوده را به سازمان سازمان و املاک و مستغلات می افزاید.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

ارتباط بسیار خوب با اعضای کلیدی تیم کمک می کند تا چالش ها و انتظارات هر عضو تیم را برای اطمینان از یک پروژه موفق، تعریف کند.

طراح داخلی باید قصد یا طرح پروژه را با هم ارتباط دهد و اینکه چگونه سیستمها و معماری “کل ساختمان” را می توان برای برآوردن انتظارات مشتری مورد بررسی قرار داد. بنابراین یک رویکرد تیمی یکپارچه اهمیت دارد و هماهنگی و همکاری همه رشته ها برای راه حل موفقیت آمیز ضروری است.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

C. استراتژی های حرفه ای برای دستیابی به اهداف طراحی داخلی ساختمان

واقعا طول می کشد تاتیم راه حل های دقیق تر پیدا کند. تیم را در آغاز پروژه سازماندهی کنید. تیم شامل مدیر ساختمان و از همه مهمتر یک تیم طراحی داخلی واجد شرایط با رشته های کلیدی و مدیر ساختمان در آغاز کار است.

طراح داخلی میتواند طرح معماری را برای انجام برنامه ریزی فضایی، مواد و مبلمان انتخاب کند. اصول اساسی یک محل کار می تواند معیارهای زیر را در نظر بگیرد و به این ترتیب نیاز به تمام رشته ها را به عنوان یک تیم در نظر داشته باشد.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

نور و روشنایی: بهترین راه حل های استفاده از روشنایی و نور روز را به کارگیرید.

توجه به حفظ محیط زیست: ایجاد یک محیط کاری پایدار و حفظ محیط زیست با آکوستیک خوب، روشنایی و کیفیت هوا.
امنیت و ایمنی: محل کار را به نحوی ایجاد کنید که از آسیب و جسارت به دارایی ها از خطرات انسان و طبیعت محافظت کند.
راحتی: توزیع خدمات، سیستم ها و اجزای محل کار، که به مسافران اجازه می دهد تهویه حرارتی، روشنایی، آکوستیک و سیستم های مبلمان را برای رفع نیازهای شخصی و گروه راحتی تنظیم کنند.
قابلیت اطمینان: پشتیبانی از محل کار با سیستم های گرمایشی، تهویه، تهویه مطبوع (HVAC)، و تجهیزاتی که نیازمند کم نگهداری، حداقل تلفات خدمت و انرژی کم هستند، پشتیبانی می کند.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

رسیدگی به اهداف مشتری

انعطاف پذیری برای رسیدگی به اهداف مشتری متنوع است و می تواند شامل موارد زیر باشد:
تحت طبقه دسترسی به تمام خدمات کاری و زندگی
حداکثر کنترل کاربر محیط کاری
مبلمان و تکنولوژی های جدید
امکانات ساختمان که در همه جا هستند، قابل تنظیم و قابل ارتقا هستند
مکان های جایگزین، هتل، دور زدن و غیره
تنظیمات کار متنوع برای کار و نیروی گوناگون
نام تجاری یا تصویر: محيط کاری يک محيط ارتباط برقرار کردن اصول سازمان با مشتریان داخلی و خارجی است. علامت گذاری به معنای افتخار و تعهد به سازمان و ذینفعان آن است.
Fairness Equity Fairness: فضای کاری برای عملکرد طراحی شده است و تمام کاربران با نور روز، حریم خصوصی، دیدگاه های بیرونی و فضای کاری شخصی را به شیوه زیبای زیبایی ارائه می دهد.
قابلیت اتصال به فن آوری: برقراری ارتباط کامل و دسترسی همزمان به داده ها را از طریق همکاری و همکاری در خارج از سایت، از جمله راه دور، هتل، و غیره، فراهم می کند و دارای ظرفیت و انعطاف پذیری داخلی برای انطباق با فن آوری های آینده است.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

D. ارتباط طراحی داخلی با سیستم های ساختمانی

طراحی و نورپردازی برای ایجاد محیط بصری به عنوان شغل آن را درک می کند.

برخورداری از روشنایی و نور عادلانه ممکن است یک نیاز باشد. طراح داخلی در حال توسعه یک محدوده کاری برای یک  نورپردازی باید از هماهنگی نور روز / منظره با نور محیط الکتریکی و چراغ های کار فردی آگاهی داشته باشد.

این می تواند کار مهندس برق را تحت تأثیر قرار دهد. در ساخت و ساز جدید، طراح داخلی ممکن است درخواست کند که طراحی پنجره، توزیع نور متعادل را به تمام همکاران در محل کار متکی کند.
مهم این است که طراح داخلی در این تصمیمات گنجانده شده و با سایر رشته ها داده شده یا توسعه داده شود، تجزیه و تحلیل هزینه ها و هزینه های چرخه زندگی برای ایجاد بهترین تصمیم طراحی برای مشتری.

مهم است که سیستم های ساختمان را از دیدگاه جامع تجزیه و تحلیل کنیم و مواد و روش های محیط زیست پایدار را مشخص کنیم.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

E. اثرات کل ساختمان در طراحی داخلی در محیط بسیار دلخواه

نیاز به شناسایی توسط صنعت ساختمان است که حرفه  طراحی داخلی در حل مسائل مربوط به محل کار حیاتی است.
فرصت های شغلی بیشتری برای طراحان داخلی با استفاده از مهارت های خلاقانه و تجاری کسب می کند.
نیاز به آموزش مداوم برای طراح – هر دو رسمی و غیر رسمی.
نیاز به آگاهی از عوامل وجود دارد که بر سازمان مشتری تأثیر می گذارد: دیدگاه جهانی، عرصه ی کسب و کار، جمعیت شناسی، تکنولوژی، اقتصاد، تغییر طبیعت کار، رقابت و …
ایجاد نیاز به متخصصان طراحی داخلی برای آگاهی در طراحی پایدار و مجوز LEED.
نیاز به مهارت های ارتباطی عالی برای هماهنگی، همکاری و هدایت مشتری و کمک به راه حل های تیم. در بعضی موارد، طراح ارشد تلاش می کند.
بنابراین طراح با تجربه دارای فرصت های شغلی به عنوان مشاور استراتژیک، عامل تغییر، متخصص محیط زیست، مشاور ارتباطی، مدیر پروژه، محقق کار، نویسنده، سخنران و مشاور نام تجاری است. علاوه بر انجام برنامه ریزی فضای خلاق و مشخص کردن پایان، مواد، مبلمان و غیره

منافع مشتری می تواند بسیار زیاد باشد. هزینه های پروژه ها می تواند زمانی کاهش یابد که همه اعضا از ابتدا کار می کنند و اطلاعات را هماهنگ کنند. برنامه ها را می توان محکم تر کرد. این ارزش را برای مشتری به ارمغان می آورد و به تیم تسلیت می گوید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

مسائل در حال ظهور حرفه طراحی داخلی

تغییر مربوطه در عرصه پویایی کسب و کار است، و متخصصان طراحی داخلی باید به مشتریان کمک کنند تا با تغییرات سازگار شوند. بنابراین طراح باید از نیازهای کسب و کار، رقابت و ارزش های مشتری مطلع شود.

تحولات و تحقیقات اخیر نشان می دهد که همبستگی قوی بین کیفیت طراحی محل کار و بهره وری کارکنان وجود دارد.
شرکت های بخش خصوصی از طراحی محل کار برای جذب و حفظ نیروی کار با استعداد و کارآمد استفاده می کنند.
طراحی پایدار و حفاظت از انرژی یک هدف برای آژانس های دولتی و دیگران برای کاهش تاثیر منفی بر محیط طبیعی توسط محیط زیست است.
هزینه متحرک سازی با محیط کاری انعطاف پذیر کاهش می یابد. این نیاز به زمان کمتری برای کار دارد و اولین هزینه را کاهش می دهد.
در نظر گرفتن هزینه های زندگی در برابر هزینه های اولیه، می تواند رضایت کاربر را افزایش دهد و هزینه های درازمدت را کاهش دهد و در عین حال فراهم آوردن یک محیط کاری کارآمدتر.
تعادل جمعیت شناخت فضای کاری چالش برانگیز است. آماده شدن برای خروج بمب های کودک بسیار دلنشین است. پاسخگویی به انگیزه ها و عادت های کاری نسل جدید بسیار مهم است. حداقل ۴ نسل در نیروی کار با انگیزه و رانندگان متنوع وجود دارد.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

فضای کاری تصویر و علامت گذاری اصول سازمان را بیان می کند و فرصت هایی را برای تعهد و همبستگی همکاران خود ایجاد می کند.

این همچنین یک ابزار برای جذب و حفظ استعداد است (به عنوان مثال، شهرها برای جذب جوانان حرفه ای به منظور احیای اعتماد و اقتصاد مغزهای محلی) موقعیت دارند.

طراحی داخلی interior design
طراحی داخلی interior design

رشد جمعیت و سطح تحصیلات در اقتصادهای نوظهور سریع تر از کشورهای در حال توسعه رو به افزایش است، در نتیجه، تغییر بخش های کارگری.
سهولت تحرک و سایر نیروهای جمعیت شناختی، ایجاد نیازهای کارگران جدید برای بهبود کیفیت زندگی است که کارفرمایان هوشمند می توانند برای جذب و حفظ کارکنان با کارایی بالا استفاده کنند.

در حال حاضر در نظر گرفته شده از تنظیمات کار، کار و اقامت، هتل، و  متنوع است.

تطبیق سطوح سازمان، سرعت ارتباط را افزایش می دهد.
افزایش رقابت در بازار، نیاز و مزایای تمایز، نوآوری و جهت گیری استراتژیک را تقویت می کند. محل کار به درستی طراحی شده است می تواند ایده های استراتژیک و نوآورانه را افزایش داده و پاداش دهد.
مسائل در حال انجام همچنان بر عملکرد طراح داخلی و نحوه انجام کسب و کار اثر می گذارد.

فناوری ادامه خواهد داد تا پیچیدگی و فردی بودن آموزش طراحی داخلی را برای هر دو دانشکده و دانشجویان تأثیر بگذارد.

اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دردنیا و سبک های نوین دکوراسیون داخلی هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.