دکوراسیون اتاق مهمان

دکوراسیون اتاق مهمان

طراحان آریا در این مقاله راجع به دکوراسیون اتاق مهمان با شما علاقمندان به طراحی داخلی سخن می گوید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید. دکوراسیون داخلی  

راز یک اتاق مهمان که می تواندخاطره انگیز هر مهمان باشد ، پیدا کردن یک سبک است که منحصر به فرد و به یاد ماندنی است، اما نه بسیار خاص که احساس غم انگیز به برخی از مهمانان شما تلقین نماید. طرح رنگی آرامش بخش و سرگرم کننده با یک عنصر طراحی غریب، مانند دیوار صیقل یافته یا آثار هنری kitschy، به اکثر مهمانان احترام می گذارد. برای صرفه جویی در وقت ویزیت در وب سایت ها و وبلاگ های تزئینی خود، به خانه خود بروید. مگر اینکه اتاق خواب مهمان شما نیز به عنوان فضای مشترک استفاده شود، می توانید آن را با تخیلی بیشتر از یک اتاق که هر روز استفاده می کنید تزئین کنید.

خوب است که با طراحی داخلی دکور اتاق مهمان خود سرگرم شوید. همان قوانین تزئینی برای اتاق خواب های دیگر در اتاق خواب مهمان شما اعمال نمی شود. شما می خواهید با رختخواب درست و پیدا کردن رنگ رنگ مهمان اتاق مهمان شروع می شود، اما انتخاب خود را از لوازم جانبی و لمس شخصی چیزی است که اتاق خواب مهمان ویژه خود را. شما می توانید سبک خود را در اتاق مهمان بیان کنید تا کمی از خودتان با مهمانانتان به اشتراک بگذارید. در حالی که نمی خواهید عکس های خانوادگی را در اتاق مهمان خود نمایش دهید، می توانید عکس های دلخواه یا آثار هنری را که برای خلق و خوی ایجاد کرده اید نمایش دهید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

دکوراسیون اتاق مهمان
دکوراسیون اتاق مهمان

انتخاب ملافه برای اتاق مهمان شما یک راه ساده برای شروع پروژه تزئینات خود است، حتی اگر مطمئن نیستید که چه چیزی را در فضا خواهید دید. ملافه بهترین مکان برای شروع دکوراسیون خود را قبل از آن می تواند ارائه یک طرح رنگ آماده است. رنگ های  ملافه اتاق مهمان شما جایی است که الهام رنگ  خود را پیدا کنید. اگر رختخواب شما یک رنگ جامد است یا رنگی در آن وجود ندارد که برای دیوارهایتان کار کند، برای پرتاب بالش یا آثار هنری که گزینه های رنگ های بهتری بیشتری ارائه می دهند، نگاه کنید.

اتاق خواب بخش مهمی از منزل است که لازمست زیبا، گرم، آرامش بخش و جذاب باشد. در منازل بزرگ، برای مهمان نیز اتاق مجزا در نظر گرفته می شود چرا که مهمان راه دور و چند روزه، جزء رسوم و اداب ما ایرانیهاست! معمولا با توجه به مدت اسکان محدود مهمان و تعداد افراد، این اتاق خواب مهمان با اتاق خواب افراد خانواده دارای چندین تفاوت عمده است.

از جمله وجود بیش از یک تختخواب و در دسترس بودن همه امکانات مورد نیاز یک مهمان. در این بخش از سایت روزگار با ما باشید تا اصول چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب مهمان را به شما آموزش داده و کلکسیونی زیبا از چیدمانهای اتاق خواب جدید را برای شما نمایش دهیم.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

دکوراسیون اتاق مهمان
دکوراسیون اتاق مهمان

این موضوع که وقتی میزبان عزیزی می شوید باید همه ی شرایط آسایش و رفاهش را فراهم کنید بر هیچ کس پوشیده نیست، شاید شما در این روزهای پایانی تابستان میزبان مهمان عزیزی هستید و در تدارک آن هستید که خانه را برای مهمانان آماده کنید! به همین منظور امروز  می خواهیم دکوراسیون اتاق مهمان ایده آل را با هم بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق مهمان را طوری بچینید که احساس کند در خانه خودش است، با قرار دادن یک پاتختی یا میز ساده در کنار تختش به سادگی می تواند لوازم مورد نیازش را روی آن قرار دهید و احساس راحتی داشته باشد، دقت داشته باشید که در این بخش پریز برق و تلفن وجود داشته باشد اگر چنین نیست حتما از یک سه راهی و سیم سیار برای این منظور کمک بگیرید و حضور آباژور برای کنترل نور را در این بخش فراموش نکنید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

حضور تخت خواب در اتاق مهمان بسیار لازم و ضروری است اگر برای این اتاق تخت خوابی تهیه نکرده اید حتما از لحاف و تشک مناسب برای استراحت مهمانتان استفاده کنید. همچنین در اتاق مهمان کالای خواب اختصاصی شامل تشک، بالش، پتو، ملحفه اضافی را برایشان کنار بگذارید تا آسایش بیشتری را داشته باشند، سعی کنید از ملفحه های هماهنگ استفاده کنید و با این کار تحسین عزیزانتان را نسبت به سلیقه و هنر خانه داریتان برانگیزید.

دکوراسیون اتاق مهمان
دکوراسیون اتاق مهمان

قتی مهمان شما از سفر می آید و قرار است برای چند روز مهمان شما باشد، بهترین گزینه این است که همه لباس ها و وسایل را از چمدان در بیاورد و در کمد یا کشو جای دهد. شاید اختصاص دادن یک کمد به طور کامل به مهمان ممکن نباشد. اما حداقل می توانید چند کشو از یک دراور را در اختیار او قرار دهید و به لباس ها و وسایل خود نظم و ترتیب دهد.

حضور آینه دردکوراسیون اتاق مهماننه تنها سبب بزرگ تر شدن فضا بلکه کمک به روشن تر شدن و دلباز تر شدن فضا می کند. همچنین عنصر بسیار کاربردی برای مهمانان محسوب می شود تا در یک فضای خصوصی با آرامش به آراستن خود بپردازند.

سعی کنید تا حد امکان بیشترین استفاده را از نور طبیعی در اتاق مهمان داشته باشید. اما نباید این نور طبیعی در زمان صبح موجب اذیت مهمان شود. پرده هایی برای پنجره ها در نظر بگیرید که به راحتی قابل باز کردن باشند و در مواقع لازم، مهمان اتاق بتواند آنها را ببندد یا باز کند

یکی از مهمترین موارد بعد از انتخاب کالای خواب مناسب دسترسی بهحماموسرویس بهداشتیاست. کمتر پیش می آید کهاتاق خواب مهمانمجهز به حمام شخصی باشد، اما می توانید نزدیک ترین اتاق خواب به این فضا را به عنوان اتاق مهمان در نظر بگیرید.

حوله و لوازم شوینده و نظافتی اختصاصی را برای آن ها کنار بگذارید، درست است که لوازم شخصی را با خود حتما همراه دارند اما محض احتیاط یک دست حوله و مسواک و وسایل شوینده اختصاصی مربوط به مهمان تهیه کند و برایشان کنار بگذارید.

ما ایرانی ها معمولاً از آمدن میهمان همیشه استقبال کرده ایم و آمدن میهمان و پذیرایی از آن را یک اتفاق میمون می دانیم. بعضی از میهمان های ما از شهرهای دیگر کشور، میهمان ما می شوند و طبیعتاً شب را هم میهمان ما هستند.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

اما همیشه تدارک دیدن سفره چندرنگ و پذیرایی بدون توقف نشانه میهمان نوازی نیست؛ آماده کردن فضایی برای استراحت میهمانان ما شاید فضایی راحت تر را برای آنها فراهم کند.

ما اگر اتاق یا بخشی از خانه را پیش از رسیدن میهمان ها آماده کنیم، قطعاً پذیرایی از میهمانان برای ما هم ساده تر می شود. اما اینکه چه کارهایی بکنیم تا هنگام آمدن میهمان، پذیرایی هم برای ما آسان شود و هم برای میهمان، می توانیم از نکاتی استفاده کنیم. ما می توانیم اتاق کار، اتاق کودک یا گوشه ای از خانه را به این امر اختصاص دهیم. راه های زیر هم می تواند به ما بیشتر کمک کند.

● اضافه کردن یک تخت مناسب

اضافه کردن تخت به معنی استفاده از تشک یا تختخواب است. معمولاً استفاده از صندلی های تخت شو یا کاناپه های بزرگ برای استفاده در چنین مواردی بسیار نامناسب است.

● فضای مناسب

بعضی از افراد عادت ندارند وسایل را از داخل چمدان خارج کنند و از داخل همان استفاده کنند.

اما بعضی دیگر معمولاً وسایل را از داخل ساک و چمدان خارج می کنند. پس باید کمد یا کشویی مخصوص لباس ها برای میهمانان خالی کرد. باید روی میز اتاقی را که در اختیار میهمانان قرار می دهیم، خالی کنیم تا وسایل شخصی را روی آن قرار دهند.

دکوراسیون اتاق مهمان - طراحان آریا

● جزییات

قرار دادن بعضی وسایل از اتکای میهمان به میزبان جلوگیری می کند. به طور مثال قرار دادن یک ساعت زنگ دار به میهمان کمک می کند تا هر ساعتی که لازم بود، خودش بیدار شود. هر یک از این وسایل را هم اگر اضافه داریم در اختیار میهمانان قرار دهیم؛ پنکه، تلفن و تلویزیون البته اگر در چند عدد از آن موجود باشد. در مورد دستشویی و حمام هم این کار یعنی احترام به میهمان ها. قرار دادن یک صابون اضافی، شامپو و حوله دست و صورت، در صورتی که میهمان این وسایل را همراه نداشته باشد، او را خوشحال خواهد کرد.

● حریم شخصی برای میهمان

مشکل اصلی همه ما این است که گمان می کنیم لحظه ای نباید میهمان را تنها گذاشت و باید در تمام لحظات در اتاقی که به او اختصاص داده ایم، کنارش باشیم. قبل از اینکه او به شما بگوید می خواهد مختصر استراحتی کند، یا کمی مطالعه کند، ما باید پیشنهاد بدهیم. چند پیشنهاد زیر را هم برای ایجاد یک فضای خصوصی برای میهمانان خود در نظر بگیریم. بعضی از درها را ببندیم. اگر خانه خود را تغییر شکل داده یا از ابتدا به شکلی بوده که بخش های مختلف آن به وسیله درهای زیاد به هم متصل می شوند، بعضی از درها را ببندیم. به طور مثال اگر حمام، هم از اتاق راه دارد و هم از سمت سالن پذیرایی، در سمت سالن را ببندیم.

● کلید اضافی

برای میهمان هایی که چند روزی قصد اقامت دارند، پیشنهاد می شود کلید اضافی خانه را در اختیار آنها قرار دهیم. به این ترتیب هم ما به عنوان میزبان راحت خواهیم بود و هم میهمان ما راحت خواهد بود.

برای میهمان خود وسایل آشپزخانه را دم دست و دسترسی به مواد نوشیدنی و خوردنی را در سهولت قرار دهیم. به این ترتیب میهمان برای نوشیدن یا خوردن چیزی دچار رودربایستی نمی شود. حتی در صورت امکان می توانیم یک یخچال در اتاق خواب میهمان قرار دهیم، چرا که میهمان در هر مقطعی از شب می تواند از امکانات یخچال از قبیل خوردن آب خنک، خوردن میوه یا گذاشتن دارو و سایر موارد، بدون مزاحمت به صاحبخانه بهره مند شود.

● وسایل شست وشوی لباس هم در اختیار میهمانان قرار دهیم

این کار به میهمانان امکان شستن لباس هایشان را می دهد. اتو و سایر وسایل مورد نیاز را هم در دسترس قرار دهیم. قطعاً لباس های میهمانان در ساک یا چمدان چروک شده است. بنابراین داشتن گنجه و کمد به اندازه کافی در اتاق خواب میهمان ضروری به نظر می رسد و همچنین میز مطالعه با صندلی و محتویات روی میز، از قبیل چراغ مطالعه و تلفن و لوازم التحریر.

● پیش بینی و طراحی فضا برای اتاق خواب میهمان

تا اینجای مطلب همگی حاکی از آن بود که هیچ گونه طراحی قبلی برای اتاق میهمان از پیش انجام نشده و فقط از امکانات موجود استفاده می شده است. بنابراین بهتر است برای استفاده بهینه از فضای موجود، از قبل نسبت به طراحی این فضا، یعنی اتاق خواب میهمان، تمهیدات لازم انجام گیرد.

برای این کار بهتر است تعریف مختصری از اتاق خواب مخصوصاً اتاق خواب میهمان داشته باشیم.

به طور کلی اگر بخواهیم اتاق خواب را تعریف کنیم، می توان چنین بیان داشت که اتاق خواب در مجموع محلی است برای آرامش افراد، استراحت کردن و به سر بردن اوقات بیکاری و خوشی در آن محل. و اتاق خواب میهمان هم همانند سایر اتاق خواب های دیگر، باید نه تنها از امکانات مشابه، بلکه از امکانات ویژه ای نیز برخوردار باشد.

اصولاً برای اینکه انسان خواب خوب و راحتی داشته باشد، اتاق خواب باید طوری طراحی شود که اولاً به خوبی تهویه شود. (برای هر فرد عادی، هنگام خواب، باید ۱۵ متر مکعب هوا باشد.) یعنی اتاقی که سه متر عرض و چهار متر طول و سه متر ارتفاع دارد، فقط می تواند گنجایش خواب دو نفر را داشته باشد. به همین منظور باید همیشه میزان هوای لازم تنفس افراد را هنگام خواب در نظر داشت.

البته اندازه و شکل اتاق خواب میهمان در کل بستگی به مقدار مبلمانی که مورد احتیاج است دارد. اگر تعداد میهمان ها کم و تعداد تختخواب ها زیاد باشد، اتاق خواب حالت چندان جالبی نخواهد داشت. ولی در کل می توان برای اتاق خواب میهمان دونفری، یک مساحت سه در چهار را در نظر گرفت.

چون امروزه بیشتر بنا ها و ساختمان های مدرن به صورت آپارتمان ساخته می شوند، لذا برای آسوده تر بودن و استراحت کردن میهمان و سایر افراد خانواده و همچنین جالب تر بودن طرح مورد نظر بهتر است نکات زیر را در طراحی هایمان در نظر بگیریم.

لازم است اتاق های خواب را در قسمتی از نقشه طرح ریزی کنیم که از تمام جهات، از نظر نور، تهویه هوا و چه سایر مسائل دیگر، به طور یکسان بهره گیرد. به همین منظور بیشتر مواقع، محل قرار گرفتن اتاق خواب ها در طرح معمولاً، سمت جنوب طرح و ساختمان است. و مناسب تر آن است که برای هر اتاق خواب مخصوصاً اتاق خواب میهمان، یک حمام در نظر گرفته شود. البته در صورت امکان از نظر امور بهداشتی و همچنین راحتی بیشتر میهمان این امر رعایت شود.

حتی المقدور اتاق خواب ها نباید در کنار پله طراحی شوند و نباید رو به خیابان و معبر ها و همچنین کنار پارکینگ ها بوده و کلاً رو به جاهای شلوغ و پرسر و صدا قرار گیرند.

اتاق خواب ها باید دور از دسترس محوطه فعالیت افراد خانواده قرار گیرند و اتاق خواب میهمان نیز کمی دورتر از فضای خصوصی اتاق خواب میزبان قرار گیرد و در ورودی آن در جای دنج و بی سر و صدایی قرار گرفته باشد تا از دید مستقیم و ایجاد ناراحتی برای خود و بقیه افراد خانواده جلوگیری شود. چنانچه مقدور باشد و خانه دوبلکس طراحی شود، بهتر است اتاق خواب میهمان در طبقه بالا در نظر گرفته شود. به خاطر اینکه طبقه بالا جای امن و ساکتی برای میهمان بوده و از مراجعه کننده های احتمالی روزمره منزل به دور خواهد بود.

اصولاً برای لباس ها و لوازم شخصی مورد نیاز، باید مکان و فضای مناسبی در اتاق خواب تدارک دید. برای اینکه محل مناسبی برای لباس های خواب و لوازم شخصی مورد نیاز در نظر گرفته شود، از جالباسی و قفسه های دیواری، باید در طرح استفاده کرد تا فضای کافی برای آویزان کردن لباس ها و سایر لوازم شخصی وجود داشته باشد.

البته شکل این جالباسی ها به صورت تورفتگی در اتاق ها طرح شده و به وسیله در، به صورت کمد درمی آید، که هم اتاق خواب را خلوت جلوه داده و هم دارای نظم و ترتیب از نظر لوازم و وسایل خواب است.

دکوراسیون خوب و رنگ آمیزی دلنشین و مناسب در طراحی اتاق خواب، می تواند جلوه گر آرامش و سکوت باشد. دکور سیستم اتاق های خواب، باید به گونه ای طرح ریزی شوند که نشانگر سکوت و آرامش بوده و ریتم خاصی در مورد مبلمان و تختخواب و میزها داشته باشند تا در به وجود آوردن یک محیط ساکت و خوب، که ایده آل یک اتاق خواب مناسب است، سهیم باشند.

البته هماهنگی بین روتختی و پرده ها و قالی ها یا برعکس ناهماهنگی آنها، تاکید بسزایی در آرامش اتاق خواب می کند که باید به آن توجه بیشتری کرد. موقعیت اتاق خواب میهمان از نظر چشم انداز هم می تواند عاملی باشد برای لذت بخش بودن محیطی که میهمان در آن به سر می برد.

باز کردن پنجره اتاق خواب هنگام صبح و دیدن منظره های جالب و دلنواز با هوایی لطیف و دلنشین، جذابیت محیط و فضا را برای میهمان دوچندان خواهد کرد.

وقتی رنگ و فرم به زیبایی و تناسب درهم آمیزد، حاصلی چشمگیر و دیدنی برای هر بیننده ای دربرخواهد داشت. یک رنگ آمیزی مناسب برای اتاق خواب میهمان و چیدمان اثاث اتاق (همانند تختخواب، میز و صندلی)، فضای دلپذیری برای میهمان به وجود خواهد آورد.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.