١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو

١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو

در این مقاله طراحان آریا راجع به ١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو برای علاقمندان به طراحی داخلی سخن می گوید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

در برخی از خانه ھا، اتاق خواب برای چند كاربرد متفاوت طراحی می شود.
امروزه بسياری از اتاق خواب ھا علاوه بر داشتن فضایی برای استراحت كردن و خوابيدن، فضایی برای كار كردن نيز دارند. اگر خانه ای كوچك دارید كه اتاق خواب آن فضایی است برای خوابيدن و كاركردن، بھتر است آن را به گونه ای طراحی كنيد كه در طول روز فضای كافی و مناسب برای به انجام رسانيدن كارھای روزمره تان ھم داشته باشد.

یكی از انتخاب ھای شما برای رسيدن به این فضای ایده آل، استفاده از مبل ھای تخت خواب شو است. در ستون این ھفته به رعایت چند نكته قبل از خرید مبل ھای تخت خواب شو می پردازیم.

١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو
١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو

۱٫به یاد داشته باشيد كه در طول روز به فضای كافی اتاق خواب نياز دارید تا به راحتی به كارھای روزمره تان رسيدگی كنيد و ھمچنين به فضایی برای نشستن و استراحت كردن احتياج خواھيد داشت، پس در ابتدا اندازه  مناسب مبل ھای تخت خواب شو را در ذھن تان طراحی كنيد و سپس شروع به پرسيدن چند سوال از خود تان كنيد.

برای مثال سوال ھایی مانند قرار است چند نفر از این فضا استفاده بھينه داشته باشند؟ آیا زوج ھستيد یا خود به تنھایی از این فضا استفاده می كنيد؟

چه مدت از روز را به استراحت اختصاص می دھيد و چه مدت از روز را برای به انجام رسانيدن كارھایتان سپری می كنيد؟ متراژ اتاق چه اندازه است؟

آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دھد كه از تخت خواب ھای سایز بزرگ استفاده كنيد؟ ملافه ھایی كه از قبل در خانه دارید چه سایزی دارند؟

۲٫قبل از خرید مبل ھای تخت خواب شو دقت داشته باشيد كه بافت نھایی این نوع از مبلمان به گونه ای باشد كه به ھنگام خوابيدن به روی آنھا با سليقه و ذایقه شما به طور كامل ھماھنگی داشته باشد. به طور كل بافت ھایی را كه نرم و لطيف و مقاوم ھستند، انتخاب كنيد.

ھمچنين می توانيد ملافه ای را جداگانه برگزینيد كه به ھنگام خواب و استراحت از آن روی تخت خواب استفاده كنيد.

۳٫به ھنگام خرید، الگو و طرح پارچه مبلی را انتخاب كنيد كه با اتاق شما ھماھنگی داشته باشد، در نظر داشته باشيد تنوع طرح و بافت این نوع مبلمان در بازار بسيار زیاد است. می توانيد انواع گل دار، راه راه، چھارخانه و مدل ھای عروسكی را بنا بر سبك اتاق و نوع كاربرد آن انتخاب كنيد.

۴٫به ھنگام خرید كاناپه ھای تخت خواب شو به پایه ھای آن دقت كنيد. كاناپه ھایی را خریداری كنيد كه پایه ھایش با چسب به بدنه كاناپه محكم شده باشد. آن دسته از كاناپه ھایی كه با ميخ به بدنه متصل می شوند بعد از مدتی شل شده و باعث ناميزان شدن و لق خوردن تخت خواب می شوند.
۵٫ بھتر است به ھنگام انتخاب كاناپه مورد نظر، آن را باز كنيد و به روی ھمه نقاط آن بنشينيد تا مطمئن شوید كه ھمه نقاط آن مانند مركز آن نرم و راحت است.

۶٫سطح رویی و اطراف مبل ھای تخت خواب شو به دقت نگاه كنيد. سطح كلی كاناپه باید پوشيده از تشك و پارچه باشد تا نرمی و لطافت را به شما منتقل كند. اگر در ساختار نھایی و رویی كاناپه از چوب استفاده شده است، از خریداری آن منصرف شوید.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.

١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو
١١نکته درباره کاناپه ھای تخت خواب شو

۷٫قسمت تخت خواب كاناپه را به سمت خود بكشيد. اگر به ھنگام بيرون آمدن سخت و دشوار بيرون آمد و دچار لق خوردن و تكان خوردن شد از خرید آن منصرف شوید.

۸٫در نظر داشته باشيد كه اسكلت و بدنه كاناپه ھای تخت خواب شو مقاوم باشد و ھمچنين تشك آن دارای قطر كافی و مناسب برای نشستن و خوابيدن باشد، در غير این صورت به دليل كاربرد دوگانه، این نوع مبلمان به طور سریع فرسوده و خراب می شوند.

۹٫اسكلت و بدنه كاناپه باید مقاوم و محكم باشد به گونه ای كه تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تكان نخورد.

۱۰٫كاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب كنيد كه فنر داخل تشك آن محكم و با دوام باشد. اگر از آن دسته افرادی ھستيد كه دارای وزن بالایی ھستند بھتر است تشكی با فنرھای مقاوم و محكم انتخاب كنيد چرا كه این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان كوتاھی از تشك ابراز نارضایتی دارند.

۱۱٫به ھنگام خرید از مسئول فروش بپرسيد كه تشكی برای جایگزین كردن و تعویض كردن به ھنگام خراب شدن تشك كاناپه دارند یا خير، در این صورت می توانيد با خيال آسوده خرید كنيد.

گروه طراحان آریا با بهره گیری از بروزترین طرح های دکوراسیون داخلی و تخصصی ترین تیم اجرایی شما را برای داشتن خانه رویاییتان یاری می رساند.اگر به دنبال مدرن ترین سبک های طراحی داخلی دنیا هستید؛با طراحان آریا همراه باشید.